Nudes

Autor: Kamil Siudziński

Wystawa zawiera nagość. Wchodzisz na własną odpowiedzialność.

Wystawa ta, to interaktywne spotkanie ze sztuką i nagością, które pobudzi Twoje zmysły, przetestuje Twój wstyd, skłoni Cię do refleksji nad tym, jak sama/sam czujesz się we własnym ciele.

Mono-chromatyczne kadry – obrazy malowane na płótnie przy użyciu farb akrylowych – prezentują realistycznie piękno ludzkiego ciała. Poprzez odjęcie koloru został im nadany stonowany, neutralny wydźwięk. Zostały one osadzone w mglistej scenerii. Ekspozycję uzupełnia barwny akcent – drogowskaz, symbol cenzury i jednocześnie kontrast dla monochromatycznych prac.

Nagość stanowi temat wielu dzieł sztuki oraz stałą inspirację artystów na przestrzeni dziejów. Jest sposobem wyrażania sensualności, oznaką protestu lub emancypacji. Często bywa piętnowana i kultywowana jednocześnie. Szokuje, jest poddawana cenzurze a jednocześnie pojawia się w reklamach, teledyskach, w świecie mody i przede wszystkim… w naszym życiu.

Zatem gdzie kończy się możliwy do przyjęcia kanon nagości?
Czy zachwyt nagością to perwersja?
Czy realistyczne akty to jeszcze sztuka czy już prowokacja?

Zobacz i sam odpowiedz na te pytania.

 

Kamil Siudziński

Autor wystawy: Nudes

O autorze

Urodziłem się w 1983 roku we Wrocławiu. Ukończyłem studia licencjackie w Wyższej Szkole Humanistycznej na kierunku gospodarka przestrzenna i studium geodezyjne, uzyskując tytuł technika geodety.

Obecnie pracuję jako grafik komputerowy. Ale to sztuka jest moją prawdziwą pasją. We Wrocławiu tworzę i to tu miałem okazję wielokrotnie prezentować swoje prace szerszej publiczności – w przestrzeni Centrum Innowacji Przejście, w Kinie Nowe Horyzonty w ramach Ręki Dzieła Fest czy podczas Cyfrowej Wystawy w Otwartej Przestrzeni Kultury w Parku Szczytnickim we Wrocławiu.

Moja twórczość uzupełniła zbiór wrocławskich artystów w ramach wrocławskich Targów Rzemiosła Artystycznego. Obecnie mam przyjemność współtworzyć kalendarz dla WOŚP z oddziałem w Dublinie.

Tworzę sztukę współczesną. Staram się przekraczać własne granice i wciąż szlifować swoje umiejętności. Nie ograniczam się do jednego stylu czy tematyki. W swoich pracach przedstawiam ludzi, naturę i architekturę. Uwielbiam pracować z farbami akrylowymi na płótnie, tuszami na papierze, cyfrowymi projektami graficznymi. Eksperymentuję z techniką kolażu i wirtualną rzeczywistością.

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner